Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Aktuality
Video
Reference
The skilled, active support provided by the ROI team made the location search decidedly shorter and more secure.
Thomas Mair, Business Unit Head, Carcoustics International

Založení pobočky ROI Česká republika

ROI založil pobočku v Praze
 
Od konce devadesátých let podporuje společnost ROI rozvoj výroby v centrální oblasti východní Evropy-v zemích střední a východní Evropy (CEE). Aby mohla společnost svým zákazníkům v budoucnosti ještě více pomáhat a dávat cenné rady, rozhodl se ROI zřídit si pobočku v Praze. Jen dosud zákazníci společnosti ROI vybudovali v Česku a na Slovensku více než 35 poboček a výrobních míst. K největším společnostem, s nimiž ROI částečně i s podporou partnerů spolupracoval, patří například Siemens či Mibau
.
 
Založení pobočky v Česku byl dlouho připravovaný krok. "V první linii se koncentrujeme především na poradenství pro podniky z německy mluvících zemí jako je Německo, Rakousko a Švýcarsko," říká Robert Beňačka, šéf ROI Česká republika. "Jako další budeme samozřejmě využívat naše dosavadní kontakty a vztahy, abychom získali nové české případně slovenské klienty," upřesňuje Beňačka.
 
Jako poměrně silně exportní země byly Česko i Slovensko značně zasaženy hospodářskou krizí. Těžká hospodářská situace negativně postihla mimo jiné i zákaznicko-dodavatelské vztahy, které se nacházejí momentálně v částečném procesu zvažování spolupráce.
 
Současně konkurenční boj neustále roste. Mnoho investorů v tomto období zjistilo, že opatření na snižování nákladů sama o sobě nestačí, aby se jim podařilo dosáhnout zvýšení produktivity. Žádaná je maximální efektivita a to ve všech oblastech od nákupu až po výzkum a vývoj. "Jsem přesvědčen, že naše portfolio a dlouhodobé zkušenosti v této oblasti přesně odpovídají současným potřebám českého a slovenského trhu," dodal Beňačka. "Dokazují to naše stávající a nové projekty."
 

V nasledujúcich měsících sa bude ROI v Česku orientovat na tyto oblasti:

- Snižování nákladů v managementu dodavatelských řetězců
- Zeštíhlovací kúra výrobních linek
- Procesní racionalizace pomocí ERP
- Zvyšování efektivity v nepřímých oblastech
- Racionalizace vývojových procesů
 

Zatímco ROI dosud pracoval na projektech s partnerskými podniky, teď si postavil vlastní poradenský tým.

Pobočka v Česku je akciová společnost se základním kapitálem 100 000 EUR. V představenstvu jsou Hans-Georg Scheibe, Werner Bickel a Robert Beňačka. Členové dozorčí rady: Michael Jung, Čestmír Vančura a Oldřich nepřímé. Výhody takového složení z představenstva a dozorčí rady se ukázaly jako kontinuální přenosné know-how, přičemž toto uspořádání umožňuje i optimálně se nastavit na potřeby trhů zemí CEE.
 

Profil:

Robert Beňačka
Člen představenstva ROI Česká republika
Robert Beňačka má dlouhodobé mezinárodní zkušenosti v poradenství zaměřeném na provoz podniku a to v oblastech jako je vývoj, výroba a optimalizace organizace.
Robert Beňačka působil mimo jiné v Kanadě, Německu, Itálii, Koreji, Česku, Rumunsku a to pro společnosti Magna, KPMG, Baan či amotIQ.