Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Aktuality
Video
Reference
I read your trend study ‘R&D;Landscape 2025’ with great interest and found the content and findings extremely interesting and innovative. I will expand this with my development colleagues and also use the information to further shape our development strategy.
Markus Kolczyk, Vice President Engineering Automotive OEM, MANN + HUMMEL GmbH

ROI Dialog vydání č. 46

Ke stažení ve formátu pdf
 
Staronová ekonomika: Přežití v době konvergence

Jak firmy vyvíjejí robustní strategie pro digitální éru.

Konvergence představuje strategický faktor pro automobilový a strojírenský průmysl ve dvou ohledech. Zaprvé, integrují technologie zvenčí, aby mohly efektivněji řešit problémy. Za druhé, musí přicházet s novými business modely za využití interdisciplinárních přístupů. Průmysl 4.0 a IoT hrají důležitou roli v obou případech. 

>> více

 

Vznik symbiózy mezi lidmi a stroji

Rozhovor s Profesorem Klausem Mainzerem z Technické Univerzity v Mnichově.

V rámci dnešní výroby se již roboti pomalu dostávají z klasické škatulky díky nové IoT technologii senzorů. Je to pouze začátek "revoluce robotů", kde řídící rozhodnutí budou naprosto zastoupena stroji? Profesor Klaus Mainzer nabízí realistické scénáře.

>> více

Transparentnost jako základ operativní excelence

Projekt firmy ThyssenKrupp.

Společnost ThyssenKrupp zlepšuje operativní excelenci v rámci projektu "Drive". Cílem je zvýšení bezpečnosti, kvality a produktivity procesů a výrobků.

>> více

Průmysl 4.0 nahrazuje business modely, ne lidi

Rozhovor s Torstenem Rehderem, Director Knowledge ve firmě TrendONE.

V některých společnostech je IoT součástí každodenního života. Stále je ale na čem pracovat, zejména v oblasti vývoje intersektorových business modelů.
>> více