Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Aktuality
Video
Reference
At the recommendation of a long-time customer, we decided to go with ROI and we weren’t disappointed: The highly practice-oriented approach left a lasting impression on our entire project. In the process, the speed at which the measures were implemented was very effective, with the sustained result that existing processes, which were formerly considered to be 'normal', are now viewed more critically by employees and are optimised by them directly.
Mehmet Kamis, System Developement / Kaizen / TPM Coordinator, SONA BLW Präzisionsschmiede GmbH

Logistika dnes 2009

 

Řízení zásob - zlepšené cashflow

Proces změny má vždy anamnézu. U společnosti Sengewald Klinikprodukte GmbH, jednoho z vedoucích výrobců lékárenských produktů s hlavním sídlem v Rohrdorf-Thansau, rozhýbalo optimalizaci tehdejších dodavatelských sítí v roce 2006 přemístění částí produkce do Bulharska. „Naší pozornosti neuniklo, že naše logistické struktury už ani zdaleka nebyly nejmodernější a první varovné signály jsme brali vážně,“ říká obchodní vedoucí společnosti Sengewald Christian Baumberger. „Přitom se nám podařilo rychle identifikovat řízení zásob jako hybnou páku na zlepšení a jako nejlepší možnost na snížení nákladů.“

V polovině září 2008 odstartovalo současně i snižování skladovacích nákladů a tedy i nákladů na kapitál optimalizací DOH (Days On Hand) ukazatelů. Až do této doby zodpovídali v Sengewaldu za oblasti sklad, plánování a nákup různí zaměstnanci. Důležitým krokem ke zlepšení interní logistiky bylo pověřit zodpovědností za všechny tyto tři oblasti Andrease Schlütera jako manažera dodavatelských sítí.

„Management dodavatelských sítí (Supply Chain Management, SCM) a řízení zásob obzvlášť jsou u nás velmi komplexní, protože je třeba dbát na mnoho procesů a koordinovat je,“ zdůrazňuje Baumberger. „Začíná to v logistické struktuře s dodavateli v lékárenském průmyslu, obchodníky, jakož i vlastními podnikovými zaměstnanci a končí změnami v sériové výrobě, ke kterým patří i korektura dispozičních parametrů a redukce výrobních dávek.

Je přitom nutné rázně překonat i počáteční obranné reakce zaměstnanců. „Koncepty jako „velikost výrobních dávek“ vyžadují vysvětlení. Z intenzivní výměny s našimi disponenty při našich pravidelných schůzkách vzešly nejlépe optimalizační postupy pro oblast dodavatelských sítí,“ vyjádřil se manažer SCM Schlüter. „Velkou předností Sengewald Klinikprodukte GmbH je, že patří k největším výrobcům operačních krycích systémů v Německu a společně s dceřinou společností MSP Schmeiser se sídlem v Horb/Baden-Württemberg se počítá k předním světovým výrobcům jednorázového krytí jako standardních, individuálních a kompletních setů. Současně pracuje Sengewald už téměř tři roky jako partner pro lékárenský průmysl, kliniky a praxe na vývoji a výrobě sterilních obalů individuálně podle potřeb zákazníka.

>>více