Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Aktuality
Video
Reference
We set high demands for external consultants. Everything has to be a perfect fit here: from the know-how of the deployed consultants with regard to operational excellence, to the way in which they collaborate with the various project teams, to the fee model. ROI fully met our expectations.
Dr. Ing. Michael Mertin, Chairman of the Board of Directors, Jenoptik AG

Wirtschaftsblatt Österreich

Změna myšlení přináší snížení nákladů

30- až 80procentní úspora měsíčných nákladů průmyslového podniku je ještě možná, a to i při současném zvyšování kvality. Stačí dobré know-how.

Graz/Vídeň- „Už teď je vidět výsledky,“ raduje se Günther Fliszar, obchodní ředitel společnosti König Maschinen GmbH se sídlem v Grazu. ,, V oblasti materiálových toků můžeme hovořit o úspoře se šesti nulami.“ Společnost König vyrábí stroje a zařízení pro pekárny a pekárenský průmysl. V květnu 2008 firma za pomoci vídeňských konzultantů z ROI rozběhla projekt ,,Rekom“ – redukci složitosti. Cílem bylo přeřadit a protřídit dosud velké množství individuálně vyráběných strojů do nabídky standardizovaných modulů, ve kterých je možné využívat více normokomponentů.

Dosavadní velká různorodost produktů vedla k tomu, že výrobce musel využívat nepočítané množství částic a komponentů a ty musel držet i na náhradní díly. „Na začátku ještě vládla určitá skepse,“ vzpomíná si na první workshopy Gernot Neuböck, který u Königu vede oblast konstrukce. „Už po prvním workshopu však přesvědčili společně rozpracovaným technickým řešením. Spolu jsme v krátkém čase měli deset workshopů a ty vždy končily nadprůměrnými výsledky.“

,,Věci, které se po dobu roku nevyplácely, se teď už vůbec nedělají,“ říká šéf ROI Werner Schauperl. Krize způsobila i to, že některé dopředu uzavřené objednávky odpadly kvůli nedostatku financí. ,,Takže se stalo, že jsme dostali v jeden moment více projektů na snižování nákladů.“ A ty i vyšly. V průměru dokázal tým společnosti ROI snížit svými řešeními čas montáže v závislosti na klientovi o 30 až 80 procent. A přitom ještě i zvýšit kvalitu. Spokojení zákazníci teď přináší nové výzvy a ROI má tedy další nové projekty v rukávu. Potom, co ROI postavil na nohy výrobu autobusů MAN v Ankaře, je na řadě továrna MAN v jižním Polsku. 

>>více