Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Aktuality
Video
Reference
ROI provided us with crucial support in redesigning PEP for the Systems for Rail Vehicles unit. This challenging consulting work requires extensive knowledge and, above all, a well-designed concept. That is the only way to identify improvements that will stand the test in practice.
Dr. Albrecht Köhler, Member of Management, Knorr-Bremse SfS GmbH

Založení pobočky ROI Česká republika

ROI založil pobočku v Praze
 
Od konce devadesátých let podporuje společnost ROI rozvoj výroby v centrální oblasti východní Evropy-v zemích střední a východní Evropy (CEE). Aby mohla společnost svým zákazníkům v budoucnosti ještě více pomáhat a dávat cenné rady, rozhodl se ROI zřídit si pobočku v Praze. Jen dosud zákazníci společnosti ROI vybudovali v Česku a na Slovensku více než 35 poboček a výrobních míst. K největším společnostem, s nimiž ROI částečně i s podporou partnerů spolupracoval, patří například Siemens či Mibau
.
 
Založení pobočky v Česku byl dlouho připravovaný krok. "V první linii se koncentrujeme především na poradenství pro podniky z německy mluvících zemí jako je Německo, Rakousko a Švýcarsko," říká Robert Beňačka, šéf ROI Česká republika. "Jako další budeme samozřejmě využívat naše dosavadní kontakty a vztahy, abychom získali nové české případně slovenské klienty," upřesňuje Beňačka.
 
Jako poměrně silně exportní země byly Česko i Slovensko značně zasaženy hospodářskou krizí. Těžká hospodářská situace negativně postihla mimo jiné i zákaznicko-dodavatelské vztahy, které se nacházejí momentálně v částečném procesu zvažování spolupráce.
 
Současně konkurenční boj neustále roste. Mnoho investorů v tomto období zjistilo, že opatření na snižování nákladů sama o sobě nestačí, aby se jim podařilo dosáhnout zvýšení produktivity. Žádaná je maximální efektivita a to ve všech oblastech od nákupu až po výzkum a vývoj. "Jsem přesvědčen, že naše portfolio a dlouhodobé zkušenosti v této oblasti přesně odpovídají současným potřebám českého a slovenského trhu," dodal Beňačka. "Dokazují to naše stávající a nové projekty."
 

V nasledujúcich měsících sa bude ROI v Česku orientovat na tyto oblasti:

- Snižování nákladů v managementu dodavatelských řetězců
- Zeštíhlovací kúra výrobních linek
- Procesní racionalizace pomocí ERP
- Zvyšování efektivity v nepřímých oblastech
- Racionalizace vývojových procesů
 

Zatímco ROI dosud pracoval na projektech s partnerskými podniky, teď si postavil vlastní poradenský tým.

Pobočka v Česku je akciová společnost se základním kapitálem 100 000 EUR. V představenstvu jsou Hans-Georg Scheibe, Werner Bickel a Robert Beňačka. Členové dozorčí rady: Michael Jung, Čestmír Vančura a Oldřich nepřímé. Výhody takového složení z představenstva a dozorčí rady se ukázaly jako kontinuální přenosné know-how, přičemž toto uspořádání umožňuje i optimálně se nastavit na potřeby trhů zemí CEE.
 

Profil:

Robert Beňačka
Člen představenstva ROI Česká republika
Robert Beňačka má dlouhodobé mezinárodní zkušenosti v poradenství zaměřeném na provoz podniku a to v oblastech jako je vývoj, výroba a optimalizace organizace.
Robert Beňačka působil mimo jiné v Kanadě, Německu, Itálii, Koreji, Česku, Rumunsku a to pro společnosti Magna, KPMG, Baan či amotIQ.