Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Aktuality
Video
Reference
We are very satisfied with the result. The design is already showing that short, efficient assembly time will be absolutely feasible. We ascertained these results not just in theory but very vividly with a 3P (Production Preparation Process) workshop. The design’s good momentum will also flow into a follow-up project.
Elmar Stichlmair, Consultant Engineering Assembly Civil Programmes, MTU Aero Engines

ROI Dialog vydání č. 46

Ke stažení ve formátu pdf
 
Staronová ekonomika: Přežití v době konvergence

Jak firmy vyvíjejí robustní strategie pro digitální éru.

Konvergence představuje strategický faktor pro automobilový a strojírenský průmysl ve dvou ohledech. Zaprvé, integrují technologie zvenčí, aby mohly efektivněji řešit problémy. Za druhé, musí přicházet s novými business modely za využití interdisciplinárních přístupů. Průmysl 4.0 a IoT hrají důležitou roli v obou případech. 

>> více

 

Vznik symbiózy mezi lidmi a stroji

Rozhovor s Profesorem Klausem Mainzerem z Technické Univerzity v Mnichově.

V rámci dnešní výroby se již roboti pomalu dostávají z klasické škatulky díky nové IoT technologii senzorů. Je to pouze začátek "revoluce robotů", kde řídící rozhodnutí budou naprosto zastoupena stroji? Profesor Klaus Mainzer nabízí realistické scénáře.

>> více

Transparentnost jako základ operativní excelence

Projekt firmy ThyssenKrupp.

Společnost ThyssenKrupp zlepšuje operativní excelenci v rámci projektu "Drive". Cílem je zvýšení bezpečnosti, kvality a produktivity procesů a výrobků.

>> více

Průmysl 4.0 nahrazuje business modely, ne lidi

Rozhovor s Torstenem Rehderem, Director Knowledge ve firmě TrendONE.

V některých společnostech je IoT součástí každodenního života. Stále je ale na čem pracovat, zejména v oblasti vývoje intersektorových business modelů.
>> více