Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Aktuality
Video
Reference
In project work, ROI consultants quickly got into the details of operation and diligently saw to the development of a long-term approach. That made a believer of everyone.”
Thomas Langer, Project Head, Premium AEROTEC

Logistika dnes 2009

 

Řízení zásob - zlepšené cashflow

Proces změny má vždy anamnézu. U společnosti Sengewald Klinikprodukte GmbH, jednoho z vedoucích výrobců lékárenských produktů s hlavním sídlem v Rohrdorf-Thansau, rozhýbalo optimalizaci tehdejších dodavatelských sítí v roce 2006 přemístění částí produkce do Bulharska. „Naší pozornosti neuniklo, že naše logistické struktury už ani zdaleka nebyly nejmodernější a první varovné signály jsme brali vážně,“ říká obchodní vedoucí společnosti Sengewald Christian Baumberger. „Přitom se nám podařilo rychle identifikovat řízení zásob jako hybnou páku na zlepšení a jako nejlepší možnost na snížení nákladů.“

V polovině září 2008 odstartovalo současně i snižování skladovacích nákladů a tedy i nákladů na kapitál optimalizací DOH (Days On Hand) ukazatelů. Až do této doby zodpovídali v Sengewaldu za oblasti sklad, plánování a nákup různí zaměstnanci. Důležitým krokem ke zlepšení interní logistiky bylo pověřit zodpovědností za všechny tyto tři oblasti Andrease Schlütera jako manažera dodavatelských sítí.

„Management dodavatelských sítí (Supply Chain Management, SCM) a řízení zásob obzvlášť jsou u nás velmi komplexní, protože je třeba dbát na mnoho procesů a koordinovat je,“ zdůrazňuje Baumberger. „Začíná to v logistické struktuře s dodavateli v lékárenském průmyslu, obchodníky, jakož i vlastními podnikovými zaměstnanci a končí změnami v sériové výrobě, ke kterým patří i korektura dispozičních parametrů a redukce výrobních dávek.

Je přitom nutné rázně překonat i počáteční obranné reakce zaměstnanců. „Koncepty jako „velikost výrobních dávek“ vyžadují vysvětlení. Z intenzivní výměny s našimi disponenty při našich pravidelných schůzkách vzešly nejlépe optimalizační postupy pro oblast dodavatelských sítí,“ vyjádřil se manažer SCM Schlüter. „Velkou předností Sengewald Klinikprodukte GmbH je, že patří k největším výrobcům operačních krycích systémů v Německu a společně s dceřinou společností MSP Schmeiser se sídlem v Horb/Baden-Württemberg se počítá k předním světovým výrobcům jednorázového krytí jako standardních, individuálních a kompletních setů. Současně pracuje Sengewald už téměř tři roky jako partner pro lékárenský průmysl, kliniky a praxe na vývoji a výrobě sterilních obalů individuálně podle potřeb zákazníka.

>>více