Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Aktuality
Video
Reference
We are truly satisfied with the project results - with a reasonable amount of effort, a wide-ranging organizational change was well planned and implemented, making us more flexible and efficient.
Christian Wallstabe, Commercial Management / Managing Partner, Wallstabe & Schneider

Wirtschaftsblatt Österreich

Změna myšlení přináší snížení nákladů

30- až 80procentní úspora měsíčných nákladů průmyslového podniku je ještě možná, a to i při současném zvyšování kvality. Stačí dobré know-how.

Graz/Vídeň- „Už teď je vidět výsledky,“ raduje se Günther Fliszar, obchodní ředitel společnosti König Maschinen GmbH se sídlem v Grazu. ,, V oblasti materiálových toků můžeme hovořit o úspoře se šesti nulami.“ Společnost König vyrábí stroje a zařízení pro pekárny a pekárenský průmysl. V květnu 2008 firma za pomoci vídeňských konzultantů z ROI rozběhla projekt ,,Rekom“ – redukci složitosti. Cílem bylo přeřadit a protřídit dosud velké množství individuálně vyráběných strojů do nabídky standardizovaných modulů, ve kterých je možné využívat více normokomponentů.

Dosavadní velká různorodost produktů vedla k tomu, že výrobce musel využívat nepočítané množství částic a komponentů a ty musel držet i na náhradní díly. „Na začátku ještě vládla určitá skepse,“ vzpomíná si na první workshopy Gernot Neuböck, který u Königu vede oblast konstrukce. „Už po prvním workshopu však přesvědčili společně rozpracovaným technickým řešením. Spolu jsme v krátkém čase měli deset workshopů a ty vždy končily nadprůměrnými výsledky.“

,,Věci, které se po dobu roku nevyplácely, se teď už vůbec nedělají,“ říká šéf ROI Werner Schauperl. Krize způsobila i to, že některé dopředu uzavřené objednávky odpadly kvůli nedostatku financí. ,,Takže se stalo, že jsme dostali v jeden moment více projektů na snižování nákladů.“ A ty i vyšly. V průměru dokázal tým společnosti ROI snížit svými řešeními čas montáže v závislosti na klientovi o 30 až 80 procent. A přitom ještě i zvýšit kvalitu. Spokojení zákazníci teď přináší nové výzvy a ROI má tedy další nové projekty v rukávu. Potom, co ROI postavil na nohy výrobu autobusů MAN v Ankaře, je na řadě továrna MAN v jižním Polsku. 

>>více